Ciepło dla Twojej rodziny. Wybierz jakość.

Polskie materiały opałowe o potwierdzonych w badaniach, parametrach grzewczych.

Dostawca produktów węglowych i rozwiązań zrobotyzowanych

Rastar sp. z o.o. prowadzi hurtową i detaliczną sprzedaż węgla na rynku krajowym oraz dostarcza autorskie rozwiązania z zakresu robotyzacji paletyzacji materiałów sypkich, w tym opałowych.

Jesteśmy Autoryzowanym Sprzedawcą największych przedsiębiorstw górniczych w kraju. Dzięki bezpośrednim kontraktom handlowym, nasi Klienci otrzymują materiały opałowe o stabilnej, najwyższej jakości oraz zyskują pewność ciągłości dostaw i konkurencyjnych cen. Nasza oferta obejmuje węgle grube i groszki oraz węgle w sortymentach miałowych. Gwarantujemy całoroczną dostępność materiałów. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i internetową.

Doświadczenie

Na rynku istniejemy nieprzerwanie od 2003 roku ? początkowo jako działalność gospodarcza, a od 2007 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Przez cały ten okres dbaliśmy o podnoszenie konkurencyjności oraz budowanie trwałych relacji z Kontrahentami, opartych na szacunku i wiarygodności. Zespół Rastar tworzą pracownicy o wieloletnim doświadczeniu w branży węglowej, których wiedza, profesjonalizm i zaangażowanie gwarantują obsługę na najwyższym poziomie.

Jakość

Do jakości oferowanych materiałów przywiązujemy priorytetową wagę. Powtarzalną, najwyższą jakość dostaw gwarantuje certyfikat producenta. Współpracujemy z J.S. Hamilton Poland LTD Sp. z o.o. ? niezależnym laboratorium o międzynarodowej renomie, które bada próby węgla i wystawia rzetelny certyfikat. Na bieżąco kontrolujemy parametry otrzymywanych groszków i sięgamy po nowoczesne technologie przeróbki węgla. Dzięki temu, produkowane na naszym placu składowym ekogroszek i ekomiał należą do najlepszych węgli energetycznych na rynku. Jesteśmy członkiem Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla, która skupia wiarygodne przedsiębiorstwa sektora handlu węglem.

Możliwości

Współpraca z nami nie ogranicza się tylko do sprzedaży. Oferujemy usługi transportowe flotą samochodową i kolejową na terenie całego kraju. Dzięki współpracy z PKP Cargo oraz z przewoźnikami prywatnymi, realizujemy transporty zarówno całych składów pociągowych, jak i pojedynczych wagonów. Umożliwiamy transport węgla samochodami samowyładowczymi o ładowności do 30 t. Świadczymy również usługi rozładunku oraz załadunku kolejowego materiałów sypkich na własnym placu składowym w Chorzowie (teren Zakładów Azotowych).

Innowacje

Na bazie długoletnich testów we własnym środowisku pracy, dostarczamy wysokowydajne, elastyczne rozwiązania z zakresu robotyzacji stanowisk do paletyzacji. Zrobotyzowane stanowisko zwiększa efektywność i bezpieczeństwo procesu oraz podnosi innowacyjność przedsiębiorstwa. Rozwiązania wdrażamy zarówno na potrzeby składów węglowych, jak również odbiorców finalnych, którzy wykorzystują duże ilości węgla do celów produkcyjnych bądź grzewczych. Firmy, które dopiero planują uruchomienie składu węglowego, mogą liczyć na nasze wsparcie.

Certyfikaty i wyróżnienia

Opinie naszych klientów